Home » , » Alund uzeo set Ferreru, Dimitrov i Berdych lagano prošli

Alund uzeo set Ferreru, Dimitrov i Berdych lagano prošli

Četvrti nositelj Wimbledona David Ferrer prošao je u drugo kolo nakon što je danas savladao Argentinca Martina Alunda sa 3:1 po setovima 6:1, 4:6,7:5, 6:2.

Nakon prvog seta činilo se kako Ferrer neće imati većih problema sa Alundom, ali je Argentinac sjajnom igrom u drugom setu došao do izjednačenja. Ipak, naredna dva seta je Ferrer uspio dobiti. te je došao do prolaza dalje.
U drugom kolu je i sedmi nositelj Tomas Berdych koji je ubjedljivo sa 3:0 savladao Martina Kližana, a lagane pobjede od 3:0 su ostvarili i Grigor Dimitrov nad Bolelijem, te Miloš Raoniž nad Berloqom.
Grannolers-Puyol je uzeo set Richardu Gasuetu,  Seppi je u pet setova izbacio Istomina, a plasman dalje suostvarilijoš Wang, Soeda, Dolgopolov, Giraldo, Bautista i Sjisling.