Home » , » Melzer zaustavio Stakhovskog

Melzer zaustavio Stakhovskog

Sergiy Stakhovsky nije dugo trajao nakon Rogera Federera. Samo do narednog trećeg kola u protivnika koji nije bio TOP 30, ali može biti neugodan. Jurgen Melzer je kao junior osvojio Wimbledon, u seniorskoj konkurenciji nikad dalje nije prošao od četvrtog kola prije tri godine.

Ukrajinac nije uspio ponoviti igru kao protiv Federera iako je i danas izlazio na mrežu, držao je igru servis - volej a to kao da je odgovaralo Melzeru. U prvom setu je napravio Melzer dvostruki break i samo dvije neforsirane pogreške.
Stakhovsky se u jednom trenutku poskliznuo, ostao je na nogama ali je stradala tetiva. Tražio je pomoć i opravio se na najbolji način, uzevši drugi set. Naredna dva su išla na stranu Austrijanca. Sa po dva breaka Melzer je dobio treći i četvrti set. U četvrtom je zabio 17 winnera.

I Slovenici imaju tenisera u četvrtom kolu. To je Grega Zemlja koji je u nastavku meča dobio peti set protiv Dimitrova 11-9. Meč je bio prekinut dan ranije kod vodstva Zemlje 9-8. Slovenac je propustio dvije break lopte, dok se Dimitrov žalio kako je podloga skliska jer se u jednom trenutku poskliznuo, ali sve je ostalo na tome.

David Ferrer je opet izgubio set, ali stigao je do četvrtog kola. Roberto Bautista je dobio drugi, onda je treći izgubio u tie breaku.Jedan break viška je bio dovoljan četvrtom nositelju da izbori osminu finala. Alexandr Dolgopolov, Jerzy Janowicz i Tommy Haas prošli su u četvrto kolo bez izgubljenog seta dok je u neizvjesnom meču Jeremy Chardy pobjedio Jana-Lennarda Struffa 6-2, 5-7,7-6(6),7-6(4).