Home » , » Španija lako preko Srbije do finala

Španija lako preko Srbije do finala

Prvi finalista Eurobasketa u Francuskoj je selekcija Španije. Svoje treće finale u istoriji, košarkašice Španije su izborile deklasiravši Srbiju u polufinalu 88:69.
Već nakon prve dionice dosta toga je bilo riješeno, na poluvremenu i potvrđeno. Srbija je bila u minusi dvadeset poena. U nastavku je ta prednost čak i rasla, pa je Španija sredinom treće četvrtine imala velikih 61:35, kasnije i na 69:42.
Do kraja sve igračice u sastavu Španije su dobile određenu minutažu i na kraju su opet slavile ubjedljivo. Sjajnu utakmicu je odigrala Sancho Lyttle sa 22 poena i 11 skokova dok smo na drugoj strani imali Jovanu Rad i Dajanu Butuliju sa po 15 poena.

Španjolke su jedini titulu prvakinja Evrope osvojile 1993.godine u Perugi kada su u finalu pobjedile Francusku 63:53. Nakon toga su još samo jednom igrale u finalu, opet u Italiji 2007.godine, tada su poražene od Rusije, Ono što je zanimljivo jeste činjenica da su košarkašice Španije četiri puta od 2001.godine do 2009. osvajale treće mjesto.